محل تبلیغات شما

گرما و  اصلاح الگوی مصرف برق
فخری سادات مسچی

با گرم شدن هوا در کشور به طور معمول میزان مصرف برق در کشور بالا می‌رود، به طور یکه هر ساله در تابستان شرکت توانیر با صدور اطلاعیه‌هایی از مردم درخواست صرفه جویی در مصرف برق می‌کند تا از بروز خاموشی، علی الخصوص در استان‌های گرمسیر کشور جلوگیری شود.
بررسی‌ها  در این خصوص نشانگر آن است که به ازای هر یک درجه افزایش دمای هوا، بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ مگاوات به میزان مصرف برق افزوده می‌شود اما از این واقعیت هم نباید چشم پوشی کرد که بخشی از مصرف بی رویه وبیش از حد برق در کشور ناشی از فقدان فرهنگ و الگوی مصرف در کشور است . این موضوع باعث شده که در زمینه‌های مختلف، میزان مصرف  بعضی کالاها در کشور بالاتر از حد جهانی باشد : بالا بودن دور ریز نان، مصرف بیش از حد بنزین، مصرف عجیب و غیر قابل کنترل آب، مصرف بالای دارو نسبت به میانگین جهانی و این در حالی است که طی حداقل دو دهه گذشته در این باره هشدارها بسیاری داده شده است اما اگر چه تغییراتی در میزان مصرف این اقلام در کشور صورت گرفته اما باز هم شاهد این وضعیت هستیم .

بیشتر بدانید: تست موفقیت امیز پژوهشگران برای انتقال بی سیم انرژی برق به ادوات متحرک

در یان باره چند نکته است که باید مورد توجه قرار گیرد:
1- فرهنگ سازی برای هر کاری باید دائمی و بر اساس استراتژی مشخص و دراز مدت باشد . مثلا این روزها بسیار شاهدیم که به مردم این امر گوشزد می‌شود که در ساعات پیک مصرف برق از وسایل برقی پرمصرف استفاده نکنند یا قرار دادن وسایل الکترونیکی در حالت standby  در دراز مدت درست نیست و برق زیادی را هدر می‌دهد ؛ این نکات باید همراه با گسترش، فروش و اشاعه مصرف لوازم مختلف برقی به مردم آموزش داده می‌شد و ملکه ذهن‌ها بود، نه اینکه در این روزهای بحران یکباره سعی شود این موضوع به خورد اذهان عمومی داده شود!

تهیه تجهیزات برقی ساختمان در سایت dr tamin انجام دهید.
2- فرهنگ سازی مصرف باید همه جانبه و بر اساس نگاه اجتماعی باشد . اگر قرار است به مردم اصلاح فرهنگ مصرف آموزش داده شود تنها اشاره به برق کافی نیست . باید این آموزش به مردم داده شود که اولا منافع عمومی بر منافع فردی ترجیح دارد، ثانیا کلا باید در مصرف هر نوع کالایی، نگاهمان نگاه ملی باشد. اینجا است که موضوع «اقتصاد مقاومتی » هم می‌تواند یادآوری شود و مورد توجه قرار گیرد.
در واقع اینها همان اهدافی است که در اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه قرار بگیرد و برای عموم مردم کشورمان تبیین شود. بی‌شک یکی از برکات عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی، رسیدن به این نگاه اجتماعی و همه جانبه نگری در اصلاح الگوی مصرف است .
3- واقعیت این است که بخشی از مصرف بی رویه کشور مربوط به ساختمانها، امکانات و مجموعه‌های دولتی است. طبیعتا در ساعات اداری مصرف برق بیش از اندازه است و لازم است که اصلاح الگوی مصرف از ادارات و نهادهای دولتی و شبه دولتی آغاز شود . اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی در این مراکز علاوه بر اینکه به طور مستقیم، مصرف برق را کاهش می‌دهد، باعث تقویت روحیه همکاری مردم می‌شود. بدیهی است که در غیر این صورت، تاثیر گذاری توصیه‌های دولت به مردم کم خواهد بود.

منبع

رومه مردم سالاری


لوازم برقی خانه مصرف ,برق ,مردم ,کشور ,الگوی ,اصلاح ,است که ,مصرف برق ,در کشور ,الگوی مصرف ,اصلاح الگویمنبع

افزایش تولید برق با انرژی‌های نو

موتور برقی Ampere؛ انقلابی در خودروهای الکتریکی ایجاد خواهد کرد

انتقال انرژی در تجهیزات الکترونیکی با الهام از طبیعت

انواع تجهیزات محافظت از مدار

موفقیت پژوهشگران در انتقال بی سیم انرژی برق به ادوات متحرک

گرما و اصلاح الگوی مصرف برق

Power over Ethernet یا PoE چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
iranmct-team خرید انواع ترازوی دیجیتال طلاق توافق | مراحل و شرایط طلاق توافقی شار موزیک جریان موسیقی کسب و کار و بازاریابی اینترنتی سبزه زار خرید و فروش لوازم یدکی لودر w120 tebdoost rahehall آموزش کسب درآمد از اینترنت